FUNDUSZE EUROPEJSKIE

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

 fundusze eu new3

 Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 105,3 kWp  

Opis projektu:
Instalacja została rozmieszczona na połaciach dachowych należących do firmy PERLIPOL sp. j. budynków, zlokalizowanych na działce ewidencyjnej 75/5 i 75/07 w Bełchatowie przy ul. Przemysłowej 6. Do budowy systemu zostało wykorzystanych 390 modułów PV oraz 6 falowników, które łącznie, zamontowane na konstrukcji montażowej, tworzą funkcjonującą w systemie ON-GRID w wariancie prokonsumenckim instalację fotowoltaiczną o łącznej powierzchni 651,3 m2 oraz mocy znamionowej 105,3 kW, zdolną średniorocznie wyprodukować nie mniej niż 99 352 kWh energii.

Cele i planowane efekty:
Wytwarzanie zielonej energii na potrzeby własne oraz odsprzedawanie nadwyżki do sieci. W wyniku realizacji projektu firma
osiąga efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia ilości zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery (emisja dwutlenku węgla zmniejszy się o ok.
59,56 tony, co jest równoważne z roczną emisją CO2).

Wartość projektu: 653 007 zł
Wkład własny: 207 051 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 445 956 zł

 

 

fundusze eu new3

 Linia technologiczna do produkcji mikrosfer perlitowych.  

Opis projektu:
Linia technologiczna rozszerza ofertę firmy o nowy produkt mający wiele zastosowań.

Cele i planowane efekty:
Zwiększenie wartości firmy i jej konkurencyjności na rynku polskim i europejskim przez zakup nowoczesnej linii produkcyjnej do produkcji mikrosfer z perlitu oraz budowę hali produkcyjnej wraz z infrastrukturą.

Wartość projektu: 7 460 000

Wkład własny: 3 610 000
Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 3 850 000

PERLIPOL jest jedyną polską firmą, należącą do międzynarodowej organizacji PERLITE INSTITUTE z siedzibą w USA, zrzeszającej producentów perlitu z całego świata, stanowiącej forum wymiany doświadczeń jej członków.

Od roku 1995 PERLIPOL współpracuje z naukowcami z Politechniki Łódzkiej, którzy pomagają w opracowaniu receptur produktów budowlanych zawierających perlit, badają parametry produktów oraz proponują innowacje w technologii produkcji.

test-en

Menu EN