O NAS

O NAS

Firma PERLIPOL powstała w 1995 r. W pierwszej dekadzie istnienia jej działalność obejmowała import perlitu ekspandowanego z Grecji i ze Słowacji. W kwietniu 2005 roku firma uruchomiła w Bełchatowie zakład produkcyjny na licencji słowackiej firmy Kerko. Od roku 2013 PERLIPOL produkuje również wermikulit ekspandowany, a od 2015 perlit hydrofobizowany (oferowany pod nazwą hydroperl). Do listopada 2019 roku działały cztery linie technologiczne do ekspandowania perlitu, każda o wydajności od 50 000 do 100 000 metrów sześciennych rocznie, co czyniło PERLIPOL największym producentem w Polsce. Pod koniec 2019 r. PERLIPOL uruchomił pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej linię do produkcji perlitu mielonego (mikronizowanego).

Zarząd firmy to troje współwłaścicieli: Krystyna Kuśmierek, Witold Derlatka i Jacek Benben.

Perlipol zarzad4

 

 

Firma PERLIPOL wciąż doskonali procesy produkcyjne i dąży do poprawy efektywności energetycznej.

 

 

Właściciele firmy zabiegają o to, aby wszystkie surowce oraz procesy technologiczne odpowiadały wysokim normom, dzięki czemu oferowane produkty mają prawidłowe parametry jakościowe i konkurencyjne ceny.

Od roku 1995 PERLIPOL współpracuje z naukowcami z Politechniki Łódzkiej, którzy pomagają w opracowaniu receptur produktów budowlanych zawierających perlit, badają parametry produktów oraz proponują innowacje w technologii produkcji.

PERLIPOL jest jedyną polską firmą, należącą do międzynarodowej organizacji PERLITE INSTITUTE z siedzibą w USA, zrzeszającej producentów perlitu z całego świata i stanowiącej forum wymiany doświadczeń jej członków.

Idea przyświecająca tej organizacji brzmi: „Członkowie Perlite Institute pracują razem, aby nauczyć się najbardziej wydajnych i skutecznych sposobów produkcji perlitu gotowego do wprowadzenia na rynek, aby budować świadomość niesamowitego potencjału perlitu wśród branż docelowych, a także badać, a następnie informować użytkowników o właściwościach minerału”.

PerliteInstitute logo

GALERIA ZDJĘĆ

PERLIPOL jest jedyną polską firmą, należącą do międzynarodowej organizacji PERLITE INSTITUTE z siedzibą w USA, zrzeszającej producentów perlitu z całego świata, stanowiącej forum wymiany doświadczeń jej członków.

Od roku 1995 PERLIPOL współpracuje z naukowcami z Politechniki Łódzkiej, którzy pomagają w opracowaniu receptur produktów budowlanych zawierających perlit, badają parametry produktów oraz proponują innowacje w technologii produkcji.

test-en

Menu EN